Interiér agentury KHS

Industriální prostor v budově zlínského Svitu si žádal komplexní řešení s dotykem surových materiálů. Ve spolupráci s architektkou jsme vytvořili dělicí příčky i stůl do zasedací místnosti, který i přes svou velikost působí odlehčeně a minimalisticky.CHCI VĚDĚT VÍCE?
KLIENT

KHS Digital
Zlín
2021

Návrh: Studio COSMO

ZADÁNÍ

I za předpokladu, že kanceláře budou mít formu openspace, bylo potřeba obdelníkové patro zrekonstruované tovární budovy rozčlenit. Prostor kanceláří totiž musí během dne plnit několik různých funkcí, které navíc často probíhají současně. 

Krom šestnácti klasických pracovních míst jsou do prostoru začleněny dvě zasedací místnosti, úložné prostory a kuchyň s kulatým jídelním stolem. 

Třetina prostoru byla vyhrazena právě zasedacím místnostem. Soukromí během jednání je vymezeno polopropustnými materiály – děrovaným plechem při vstupu, zatímco stěny jsou osazeny polykarbonátovými deskami. Oba materiály jsou vhodné v mnoha ohledech – jsou lehké, proto celkově nezatěžují kovový rám konstrukce. Zároveň jsou oba materiály průhledné, čímž vytvářejí zajímavou hru průsvitů a zachovávají vzdušný ráz kanceláří. Místnost lze uzavřít posuvnými dveřmi, kotvenými do rámu konstrukce.

Druhá, interní zasedací místnost je oddělena závěsnými květináči na míru. Ty dávají industriálnímu prostoru přívětivý dotek a opět opticky oddělují prostor jednání a pracovního prostředí.


Nábytek byl vytvořen také s ohledem na požadavky kancelářského prostředí. Celý prostor spojuje kombinace černé linie kovových rámů a březové dýhy. Ta se opakuje na rastru trojúhelníkových polic, stojanu pod televizi i ve velkoryse otevřené kuchyni.


Samostatným solitérem je pak třímetrový stůl. Stolová deska takové délky by za normálních okolností vyžadoval dodatečné nohy pro zpevnění. Navrhli jsme však zesílenou konstrukci, která nevyžaduje přídavné podpěry, a proto může okolo stolu pohodlně sedět až dvanáct lidí najednou.

Další case studies

Stůl do zasedací místnosti

Srdcem každé firmy je zasedací místnost, kde probíhají porady, setkání s klienty i oslavy úspěchů. Třímetrový stůl by za normálních okolností vyžadoval dodatečné nohy pro zpevnění. Navrhli jsme však zesílenou konstrukci, která nevyžaduje přídavné podpěry, a proto může okolo stolu pohodlně sedět až dvanáct lidí najednou.

+UKÁZAT